THY Hostes Alımı 2017

hostes

THY Hostes İş Başvurusu

THY Hostes firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. THY Hostes yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda THY Hostes iş ilanları mevcuttur.

Garip yolcu istekleri (Efsane olmuş yaşanmış gerçek bir örnek):
Günlerden herhangi bir gündü. Yolcuların arasında kendini farkettirmek isteyen iki kişi vardı. Servis yapmakta olan hostes sordu:

Hostes: – Size içecek olarak ne ikram edelim?
Yolcu: – Elma suyu var mı?
H: – Maalesef efendim portakal veya vişne suyu?
Y: -O zaman domates suyu alalım?
H: – Şu anda size portakal veya vişne suyu verebilirim hangisini istersiniz?
Y: – Şeftali var mı?
H: – Yok efendim
Y: – Kayısı da mı yok?
H: – Yok efendim
Y: – Üzüm suyu ?
H: – Kola, çay, kahve veya su?
Y: -O zaman armut suyu alalım.

Hostes bakmış olacak gibi değil, kabin amirini çağırır, diğer yolcular çok bekledikleri için homurdanmaya başlamıştır.

Kabin Amiri: -Ben yardımcı olayım sorun nedir?
Y: – Armut suyu istedik hostes arkadaş cevap vermedi var mı yok mu?
Kabin Amiri: – Haklısınız efendim maalesef yok ama sizin gibi iki ayının geleceğini önceden bilseydik; sıkar armut suyunuzu da hazırlardık.
Y: -Teşekkür mektubu alabilir miyim?
Kabin Amiri: -Pardon nasıl yani?
Y: -Şöyle ki biz arkadaşımla her uçuşumuzda bu numarayı yaparız diğer ekipler bizi memnun etmek için çabaladı durdu, ama ilk defa siz gereken cevabı verme cesaretini gösterdiniz. Bu yüzden helal olsun size teşekkür mektubunu fazlasıyla hakkettiniz.

NASIL HOSTES OLUNUR?
Hostes olmak kolay gibi görünse bile aslında angaryası çoktur. İşe alınma süreciyle başlayalım…
Öncelikle boy-kilo denklemini tutturmak lazım. Ondan geçtiyseniz sabah yabancı dil sınavı, geçebilenler öğleden sonra sözlü mülakata alınır. Sağ kalmayı başarabilenler ise müdürlerin inci gibi dizildiği uzun bir masanın önünde oturup kurbanlık kuzu kadar mutlu bir mülakat daha yapar. Şansınız yaver giderse, kestiğiniz adaklar işe yararsa işe alınırsınız.

İşe girersiniz hastanede 1 gününüzü harcayıp sağlık raporu alırsınız.
Pasaport çıkartmak da lazım mecburen. 3 hafta süren özel eğitim boyunca giymek için ciddi kıyafetler de almak lazım. Varsa fazla kilolar bu 3 haftada verilmeli yoksa müdürlerinizle üniformaya sığamadığınız için kilo problemi de yaşayabilirsiniz.

Eğitimde ilk yardım da dahil olmak üzere uçakların teknik bilgilerini öğrenip uçuş emniyetini de ezbere bilirsiniz. Bu sınavlardan geçen geçer kalan sağlar bizimdir. Bu arada artık boy kilo mülakatın son gününe bırakılmış, boy alt limiti 1.63 cm olmuş…

İşe Alım Süreci

Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.

Bu aşamaların ardından, birebir ve grup mülakat süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurulunun onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar, her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekibe dahil edilir.

Daha fazla uzatmadan THY iş ilanlarının olduğu sayfayı verelim: THY KARİYER İMKANLARI

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

15 Comments

 • gizem

  merhaba.
  ben 30/04/1993 Ankara doğumluyum gazi ünü felsefe bölümü.4.sınıf öğrencisiyim
  1,70 boy
  56 kilo
  kumral bir bayanım
  çalışma arkadaşı olmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

 • selda tüney

  merhaba thy ailesi ben 04.09.1987 doğumluyum ege üniversitesi turizm rehberliği bölümü mezunuyum.su an rehberlik yapmaktayım ne zamandır aklımda olan uçma ve farklı ülkeler farklı kişilerle tanışma arzumu sizinle gerçekleştirmek istiyorum elbette farklı milletlerden kişilerle iletişimim oldu ama uçma arzumu gerçekleştirmek daha başka olacak deneyimlerim arasına bu mesleği de eklemek çok güzel olacak hergün başka yerlerde ,farklı kültürlerle uyanmak hayata sanırım ruhumun arzu etiği bir duygu .bunu gerçekleştirme imkanını vermenizi şiddetle arzuluyorum ve ailenize katılmak istiyorum
  ilginize teşekkürler

 • Seval gülyurt

  Merhabalar 25.03.1985 ordu doğumluyum selçuk üniversitesi turizm rehberliği mezunuyum thy ailesine katılmak istiyorum.Teşekkürler

 • ayşe çelik

  04.08.1986 DİYARBAKIR DOĞUMLUYUM.ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE GÜZEL SANATLAR EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNUYUM.SOSYAL BİR BAYANIM.İNSANLAR ARASI İLİŞKİLERİM SAMİMİ VE ÖZVERİLİDİR.KRİTERLİERİNİZE TAMAMEN UYGUN OLUP SİZİNLE BERABER ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIM

 • ROJDA

  Merhabalar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TURİZM İŞLETME mezunuyum(2013 okul birinciliği).Anadolu üniversitesinde Bankacılık ve Sigortacılık okuyorum.Yeterli düzeyde İngilizce ve Rusça biliyorum ve THY’da çalışabilecek koşullara sahibim. Uçma tutkumu artık sadece seyehat etmenin dışına taşıyıp aynı zamanda kurumunuzda misafirlerimizle özverili iletişimlerde bulunmayı ve keyifli uçuşlarda bulunarak sizlerle uyum içinde çalışmayı hedefliyorum.
  İlginize Teşekkür ederim :)

 • NİLAY

  MERHABALAR 05.11.1988 MERSİN DOĞUMLUYUM,EVLİYİM VE ANKARADA İKAMET EDİYORUM.YÜKSEKOKUL MEZUNUYUM.ORTA DERECEDE İNGİLİZCE BİLİYORUM.1.65 BOYUM,50 KİLOYUM.HOSTES ALIMLARINIZDA DEĞERLENDİRMEYE ALINMAK İSTİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

 • NİLAY

  MERHABALAR 05.11.1988 MERSİN DOĞUMLUYUM,EVLİYİM VE ANKARADA İKAMET EDİYORUM.YÜKSEKOKUL MEZUNUYUM.ORTA DERECEDE İNGİLİZCE BİLİYORUM.1.65 BOYUM,50 KİLOYUM.HOSTES ALIMLARINIZDA DEĞERLENDİRMEYE ALINMAK İSTİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

 • Olena Budak

  Merhabalar THY.Uçmak ve değişik ülkeler keşfetmek her zaman benim hayalimdi,ondan dolayi hosteslik için size başvurmaya karar verdim.Ben türk vatandaşiyim,aslen rusum.Rusça,ukrainca,inglizce ve türkçe diller sahibiyim.25.03.1982 doğumluyum,Antalya’da yaşiyorum.Sizinle çalışmaya hedefliyorum.Saygılarımızla Lena

 • DEMET PERVANOĞLU

  1988 seyhan dogumluyum dokuz eylul unıversıtesınde ıktısat mezunuyum kendıme guvenıyorum bu iş için yeteri düzeyde ingilizcemin oldugunun garantısını verebılırım 166 boyunda 51 kıloyum öngörülen sartlara uymaktayım geri dönüş bekliyorum

 • fulya ecem SEVİM

  biliyorum yüzlerce başvuru oluyor ama ben o yüzlerce insan arasından herhangi birisi değilim eger fırsat verilirse kendime nekadar güvendiğimi kurumunuzada göstermek isterim simdiden tesekkürler

 • volkan

  arkadaşlar ben 2012 de başvuru yapmıştım hala bekliyorum

 • onurBOYRAZ

  thy ailesine bende katılmak istiyorum.IYI GUNLER

 • YAĞMUR

  MERHABA ÖN GÖRÜLEN ŞARTLARA UYMAKTAYIM GERİ DÖNÜŞÜM BEKLİYORUM.

 • özge ERGÜL

  merhabalar dedğiniz şartlara uymaktayım çalışmak istiyorum THY ‘da iyi günler ..

 • reyhan

  merhaba ben uşak üniversitesi bankacılık bölümü mezunuyum sizinle birlikte iş arkadaşı olmak istiyorum…

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir