SSK Sorgulama Ekranı

SSK sorgulama işlemini sitemizden yapabilirsiniz. SSK sorgulama hizmeti sayesinde sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını anlayabilirsiniz. Sigortanızın yatıp yatmadığını sürekli takip etmeniz gerekir. Birçok kişi sigortasının yıllar sonra hiç yatırılmadığını öğrenmektedir. İşverenlerin yaptığı haksızlık yüzünden mağdur olmak istemeyiz elbette. İşverenler her ne kadar insafsız olsa dahi sigorta takibini yapmamız şarttır. Eğer ssk sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki resme tıklayarak sgknın web sitesine gidip hemen tc kimlik numaranızla ssk sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İş başvurusu yaparken sigortalı olmasını tercih etmeyi unutmayın.

 

SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

SSK Sorgulamaları artık şifresiz bir şekilde yapılabiliyor. Daha önce e-Devlet sisteminde yer alan SSK Sorgulama uygulamasına artık size özel kişisel kimlik bilgilerinizi doldurarak SSK Hizmet Dökümü alabilirsiniz. Yazımızın devamında SSK Sorgulama hakkında tüm detaylara yer vereceğiz.

YENİ SGK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, doğum tarihi gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgilerin girilmesi gerekiyor.

Giriş yaptıkdan sonra form’daki alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurdukdan sonra “SORGULA” butonuna bastıkdan sonra aşağıdaki resimdeki gibi sayfa açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menüden Hizmet Dökümü 4A yı tıkladıkdan sonra SSK Sorgulama yapabilirsiniz.

Genel bilgi:
Sosyal Sigortalar Kurumu, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı bir sosyal güvenlik kurumuydu. 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı T.C.Sosyal Güvenlik Kurumu’na devir olmuştur.

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’na devir olmadan önce Türkiye’nin en büyük sosyal güvenlik kuruluşuydu ülke nüfusunun yaklaşık %50’sine sigorta ve sağlık hizmeti sunmaktaydı.

Kurum, Başkan ve Başkana bağlı birimler ile Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta İşleri Genel Müdürlüğü, Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sağlık İşleri Genel Müdürlüğü ve bunların merkez ve taşra teşkilatından oluşmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Soru: SSK Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Cevap: Yukarıdaki resme tıklayıp ssk sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru: SSK gün sayılarım neden eksik?

Cevap: Bunun iki sebebi olabilir. Ya işvereniniz sigortanızı yatırmamıştır, ya da bazı kişilerin bilgileri karışma durumu yaşanmıştı bir süre önce, bununla alakalı olabilir.

Soru: Sigortamın yatıp yatmadığını nasıl anlarım?

Cevap: Yukarıdaki resme tıklayarak ssk hizmet dökümünden Sigortanızın yatıp yatmadığını anlayabilirsiniz. Eğer çalışmaya yeni başlamışsanız bir sonraki ayın ilk günü sistemde görünecektir.

Soru: Sigortam yatmamış ne yapabilirim?

Cevap: Elbette şikayet edebilirsiniz. İlk olarak ssk sorgulama işleminizi yapın. Eğer yatmamış ise gerekeni yapın.

Kaynak: http://www.ssksorgulama.info.tr/ssk-hizmet-dokumu-sorgulama/

 

Aramalar: , , , , , , , ,

 

More Posts in Sorgulama

 
 

Paylaş 
 
 

2 Comments

  • kadir

    iş isdıyorum bosdayım 05417251893

  • onur

    bir su firmasında ocak 15inden ekimin 5 ne kadar çalıştım 1 gün bile sigortam yatırılmamış 170 aradım ne gelen ne giden oldu.elimde belgeler faturalarda ismim imzam ve şirket araçlarıyla kaza yaptıgıma dair belgeler kagıtlar var dava acsam tazminat alma şansım varmı davayı nereye acıyoruz

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir