RTÜK İş Başvurusu ve İş İlanları 2018

rtuk

RTÜK İş Başvurusu 2016

RTÜK firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. RTÜK yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda RTÜK iş ilanları mevcuttur.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 30 uzman yardımcısı alacağını açıkladı.

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, hukuk fakültesi mezunları arasından 4 kişi, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve maliye bölümü mezunları arasından 12 kişi, sosyoloji bölümü mezunları arasından 2 kişi, iletişim fakülteleri mezunları arasından 6 kişi, fakültelerin elektrik-elektronik, elektronik, bilgisayar, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunları arasından 6 kişi olmak üzere 30 Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacağı bildirildi.

ARANAN ŞARTLAR NELER?

Üst Kurul Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvuruların 1-15 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılacağı belirtilerek, adayların 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) başvuruda bulunan grubun puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmaları gerektiği ayrıca KPSS yabancı dil bölümündeki sorulardan (İngilizce, Almanca, Fransızca) en az yüzde 60′ına doğru cevap vermeleri veya Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavından (KPDS: 2011 veya 2012 yılı) asgari (D) düzeyinde ya da dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmaları şartı arandığı kaydedildi.

 

Aramalar: , , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

1 Comment

  • kevser

    ben ön lisans medya ve iletişim bölümü mezunuyum fakat işsizim kurumunuzda çalişmayı çok isterim.işede ihtiyacım var bilgilerinize sunmak istedim

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir