PTT İş Başvurusu ve İş İlanları 2018

Ptt-is-basvurusu

PTT İş Başvurusu 2016

PTT firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. PTT yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda PTT iş ilanları mevcuttur.

PTT A.Ş. Personel Alım İlanı

Kuruluşumuz 6475 sayılı Kanunla Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak yapılandırılmıştır. Şirketimize, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer Kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın İdari Hizmet Sözleşmesi ile personel istihdam edilmektedir. Söz konusu personel Sosyal Güvenlik bakımından 5510 sayılı Kanunun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi hükümlerine tabidir.

Şirketimize personel alımları Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş adaylar arasından yapılmakta olup, personel alımına ilişkin ilanlarımız www.ptt.gov.tr , www.dpb.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmaktadır. Bunun dışındaki kaynaklarda yer alan bilgi ve ilanlar ile vatandaşlarımızı farklı yöntemlerle işe girmenin mümkün olduğu yönünde yönlendirmeye çalışanlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Personel istihdamına ilişkin sorularınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

1- Başvurular  www.ptt.gov.tr , http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.
2- En fazla 20 tercih yapılabilecektir.
3- Unvan ve görev yeri belirtilmeyen tercihler geçersiz sayılacaktır.
4- Dağıtıcı olarak yapılacak atamalar doğrudan KPSS puanı başarı sırası ve tercihlere göre yapılacak olup, ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır.
5- Mühendis, avukat, tekniker ve gişe görevlisi pozisyonları için ayrıca sözlü sınav yapılacak olup sözlü sınav ve tarihi adaylara bildirilecektir.
6- İlan edilen Dağıtıcı pozisyon sayısının yüzde otuzu kadar aday yedek olarak belirlenecektir. İlan edilen pozisyonlarda boş kalanlar için yeniden tercih alınmak suretiyle yedekler arasından KPSS puan sırasına göre atama yapılacaktır. Yerleştirme sonuçlarının ilanını müteakip, altı aylık süre sonunda yedeklik hakkı sona erecektir.
7- Mühendis, avukat, tekniker ve gişe görevlisi pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday KPSS başarı sırası esas alınarak sözlü sınava çağrılacaktır.
8- Sözlü sınav yapılması öngörülen pozisyonlar için sınav notu; KPSS puanı ile sözlü sınav notunun ortalamasından oluşur. Sınav notu en yüksek olandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon kadar atama yapılır.
Puanların eşit olması halinde;

 • KPSS puanı yüksek olan,
 • KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan,
 • Bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan,
 • Her ikisinin de aynı olması durumunda ise KPSS sonucu yeni açıklanan

Aday tercih edilir.
9- Sözlü sınava katılanlar, sınav sonuçlarına ilan tarihinden itibaren yedi gün içerisinde yazılı olarak itiraz edebilirler. Bu itirazlar sınav kurulu tarafından en geç on beş gün içinde incelenir ve sonuç ilgiliye bildirilir.
10- Ataması yapılacak adaylardan aşağıdaki belgeler istenir;
a) Nüfus cüzdanı fotokopisi,
b) Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı,
c) Öğrenim durumunu gösterir belge,
ç) Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan,
d) Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan,
e) İş isteme beyannamesi,
f) Mal bildirim beyannamesi
g) Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu,
ğ) Başka kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan,
h) 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf

YENİ DUYURULAR ve GENELGELER
========================

Mühendislik Sınavı Tebliği için tıklayınız…

Mühendislik Sınavı Sonuçları için tıklayınız…

Tercih Formu için tıklayınız…

Buradan iş başvurusu yapabilirsiniz.

“Başdağıtıcı Boş Pozisyonlar” için tıklayınız…

 

Aramalar: , , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

109 Comments

 • cansu KÜÇÜK

  Merhaba ben cansu Küçük 20 yaşındayım Bursa Nuri Erbak Anadolu Lisesi mezunuyum.KPSS den 66 aldım bilgisayar sertifikası var.Kurumunuzun herhangi bir departmanında çalışmak istiyorum teşşekkürler.

 • sevim KÜÇÜK

  Merhaba ben sevim Küçük 29 yaşındayım lise mezunuyum bilgisayar sertifikası ve B sınıfı ehliyetim var Bursa da yaşıyorum KPSS PUANIM 65 Kurumunuzun herhangi depertmanında çalışmayı istiyorum teşşekkürler

 • sinan KÜÇÜK

  Merhaba ben sinan Küçük 33 yaşındayım meslek lisesi mezunuyum bilgisayar sertifikası ve B sınıfı ehliyetim var Bursa da oturuyorum KPSS puanım 62 kurumunuzun her hangi bir bölümünde görev almak istiyorum 05419598778

 • zeki yıldız

  Dağıtım görevlisi olarak iş arıyom veya ne olursa calış7lırım lise mezunuyum kpss 64 ehliyetim var 32yaşındayım manisa salihlide oyuryom uygun olursa tlfondan ulaşabilirsiniz 05379495138

 • irfan

  25 yaşindayım muş’ta ikamet edıyorum muhasebe bölümünde mezunum + b ehliyetıne sahibim e bilgisayar sertıfıkasi sizinle çalişmak istiyorum yardımcı olsanız sevinirım. ilgilere duyrulur tşk

 • ismail Kalem

  Endstrü meslek lisesi Elektrik Elektronik mezun uyum kurumunuzda çalışmak istiyorum Esınıfı Ehliyetim var. KPSS puanın 64

 • elif goksen tasli

  trabzon kiz meslek lisesi mezunuyum cocuk gelisim mezunuyum.6 sene meb abasinifi ogretmenligi yaptim.bilgisayar swrtifikam var.bana uygun istw calismak istiyorum.yenilikler ve ogrenmeye acigim.displiyim.trabon ve ilceler belediye calismak istiyorum.telefon num:05380443025

 • cengiz Ataş

  Evliyim 1 cocuk babasıyım işe ihtiyacım var osmaniye liym 05444050314

 • Nimet Defne Aktaş

  İstanbul Kültür Üniversitesi Lojistik Bölümü mezunuyum. Ptt’nin Lojistik Departmanında çalışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir