Özgeçmiş Örnekleri

Özgeçmiş Önemi

Günümüzde iş başvurusu yaparken olmazsa olmazlardan özgeçmiş örnekleri oluşturmak kimi zaman işkence haline geliyor. Kimi zaman başvurulan işe göre özgeçmiş örnekleri düzenini değişik verdiğinizde değişik/olumlu sonuçlar alınabiliyor. Bu sebeple iş başvurusu yapacak olan bir birey başvuru öncesi internetten özgeçmiş ve cv arayışına giriyor. Bizde bu bireyleri düşünerek ihtiyacı olacak tüm özgeçmiş örnekleri ve cv çeşitlerini sitemize koyduk. Umarız faydalı olur. Aşağıdaki butonlardan cv ve özgeçmiş indirebilirsiniz.

Sade Özgeçmiş

Sade Özgeçmiş

Sade Özgeçmiş 2

Sade Özgeçmiş 2

Detaylı Özgeçmiş

Detaylı Özgeçmiş

kronolojik-ozgecmis-cv

Kronolojik Özgeçmiş

Tasarımlı Özgeçmiş

Tasarımlı Özgeçmiş

Özgeçmiş Örneği

Özgeçmiş Örneği

Özgeçmiş Örneği 2

Özgeçmiş Örneği 2

Özgeçmiş Örneği 3

Özgeçmiş Örneği 3

Özgeçmiş Örneği 4

Özgeçmiş Örneği 4

Sade CV: download / indir

Sade CV2: download / indir

Detaylı CV: download / indir

Kronolojik CV: download / indir

Tasarımlı Özgeçmiş: download / indir

Özgeçmiş Örneği 1: download / indir

Özgeçmiş Örneği 2: download / indir

Özgeçmiş Örneği 3: download / indir

Özgeçmiş Örneği 4: download / indir

 

Özgeçmiş (CV) Nedir?

İşverenlerinize kendinizi kısaca sunabileceğiniz bir nevi tarihçedir. Özgeçmişinizin hedefi sizin işyerinize kendinizi sunmaktır. Bir diğer adı CV’dir. CV harflerinin açılımı curriculum vitae’dir. Hedefinizi belirten bir cv hazırlamak çok önemlidir. Genellikle yazılı metin şeklinde belirtilen cv son yıllarda başvurulan işin nitelik ve çeşidine göre çeşitli formatlarda verildiği görülmüştür. Hatta işverenlerin de özellikle özgeçmişinizde belirtmenizi istediği alanlar da olabilmektedir. Doğru hazırlanmış bir özgeçmiş sizin işinizi kolaylaştırırken hatalı yapılan bir özgeçmiş olası fırsatlardan olmanızı sağlayabilir.

özgeçmiş örneği


özgeçmiş örneği

Özgeçmiş ve CV uzunluğu nasıl olmalıdır?

Özgeçmişinizi hazırlarken gereksiz bilgilere asla yer vermemelisiniz, özgeçmişim ne kadar uzun olursa o kadar iyi düşüncesi kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Özgeçmişinizin kısa ve öz olması her zaman iş veren ile iyi bir iletişimin anahtarı olmaktadır.

– İşvereninizin sadece istediği bilgilere yer verin!

Örneğin bir otele iş başvurusu yapıyorsunuz, işin konumu ise aşçılık. İşte tam bu aşamada daha önce yaptığınız işler kısmına ekleyeceğiniz bir iş tecrübesi sizin elemelerde arka sıralara atılmanıza neden olabilir. Yani size referans amaçlı eklediğiniz iş bir mağazada satış personeli olarak çalıştım olursa vay halinize…

Yukarıdaki sadece bir örnek, bunun gibi bir sürü örnek verilebilir bunu kafanızda siz yaratabilirsiniz. Başvuracağınız işe göre de değişmektedir.

 

Özgeçmiş’e veya CV’ye fotoğraf eklemek

Özgeçmişinize ekleyeceğiniz fotoğraf mutlaka vesikalık olmalıdır. İnsan kaynakları departmanlarındaki görevli kişiler arasında yapılan araştırmaya göre son yıllarda özgeçmiş ve cv’lere koyulan fotoğraflar oldukça komik bir hâl almış. Kimisi eski bir albümünden bulduğu resmi scanner/tarayıcı yardımıyla bilgisayarına aktarmış, kimisi facebook profil fotoğrafını eklemiş, kimisi de bilgisayar kamerasından fotoğrafını çekmiş. Bunlar son derece gülünç ve şansınızı azaltan birkaç örnek. İlk cümlede de dediğimiz gibi siz hayatınızı ve işinizi ciddiye alıyorsanız ciddi bir şekilde mutlaka vesikalık fotoğraf koymak zorundasınız. Vesikalık fotoğrafınızın güncel olması da bir hayli önemli. Evet güncel bir vesikalık her zaman daha iyi bir etki yaratmaktadır. Anlayacağınız vesikalık resminiz eski ise doğru bir 5 dakikada vesikalık’çıya uğramak :)

CV – Özgeçmiş

Günümüzün en önemli sorunlarından biri de işsizliktir, avrupa ülkelerine oranla ülkemizde daha büyük sorun olan işsizlik, insanların yaşam kalitesini ve standartlarını etkileyen en önemli faktördür. Her gün binlerce kişi iş başvurularında bulunmaktadır ve çok büyük bir kısmının iş başvurusu olumsuz olarak geri dönmektedir. Bunun nedeni iş oranının, işçiye duyulan ihtiyacın yetersiz olmasıdır. İşçi ve personel alımlarının belirli kontenjanları vardır ve malesef ki günümüzde bu kontenjanların çoğu gayri resmi yollarla, torpil ve benzeri durumlarla dolmaktadır. Kalan az sayıda kontenjanın doldurulurken, iş başvuruları incelenirken göz önünde tutulan, önem verilen ilk şey özgeçmiş, iş alanındaki ismiyle CV’dir.

CV – Özgeçmiş Nedir ?

Bazı işveren kurumlar iş başvuruları için cv formu vermektedir, buna özgeçmiş formu da denilir. Bu formlara boş özgeçmiş, boş vc, hazır cv veya hazır özgeçmiş başlıkları ile ulaşılabilir. Kimi işveren kurumlar ise cv nin yani özgeçmişin iş başvurusu yapacak olan kişi tarafından hazırlanmasını ister. Bunun amacı tamamen iş başvuru yapan adaylar arasında seçim yapmak, aday sayısını düşürmek, adayları eleyip mümkün olduğunca doğru adayı bulmaktır.

 

Aramalar: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 

More Posts in CV Örnekleri

 
 

Paylaş 
 
 

11 Comments

 • mehmet çolak

  slm sizinle çalışmak isterim adım mehmet çolak 28yaşındayım gaziantep 05398217438 engellim işkurda kayıtlıyım

 • davut keçeci

  mesleğim ekmekustası .şöförüm ilkişimerzinca ilii refahiye ilççesii belediyefırınındabaşladım 1986 yılında istanbula geldim 1989yılındasultanbeyliyegeldim sultanbeyli belediyesinde 5 yılustalık yaptım 1997 yılında azbisüre yurtdışınagittim 1999 yılından2008 yılınakadarakşam00.30sabah10.00sonraanakliye yanihepböyle çalışıyom e sınıfı ehliyetim var src2. src4 belgelerimvaryarımotobüskullanırım çöpkamyonunukullanırım saygılarımlaERZİNCAN REFAHİYELİYİM4NÜFUSUZ TEL 05372730381

 • davut keçeci

  mesleğiim ekmekustasıyım .şöförüm esınıfıehliyetimar 5 yılyultanbeylibelediyesinde çalıştım .7yıl kendiarabamlanaklieyaptım1989danberii sultabeylinde ikamet ediyorum erzincanlıyım memur evladıyım

 • tülay

  işe ihticacım var fabrika işi arıyorum bana ulaşırsanız sevinirim güzel bir iş arıyorum

 • adil

  20 yıllık otoelektirik ustasıyım oto kamyon ve iş makinalarından anlarım çalıştığım şirketler age limak ve eren otoelektirik ayrıca tüm ustalık belgelerim vardır tl 05355778728ararsanız sevinirim

 • NAZİME KARADAŞ

  09.08.1985 doğumluyum.eğitim fakültesi mezunuyum.final dersanesinde bir süre türkçe öğretmenliği yaptım.uygun gördüğün kadroda çalışmak istiyorum.

 • erdem oruk

  Her iste elimden gelenin en iyisini yaparim

 • HİLAL TUNCEL

  Girne Amerikan üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi öğretmenliği mezunuyum bilgi ve tecrübelerimi 0-6 yaş dönemi çocuklarıyla çalışmak istiyorum.

 • Nermin

  Mrb ben lise ögrencıısym hala bilgi işlem bolumnde staj yerı bulamadımmm yardımcı olabılecek var mıı ??

 • MELTEM

  meltem ipekten
  van yyü gevaş meslek yüksek okulu bilgisayar programcılığı bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. yaz stajımı ve dönemlik stajımı kurumunuzda yapmak istiyorum. Gereğini arz ederim

 • Mehmet

  teşekkürler güzel siviler var

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir