İşçi ve Eleman Arayan İnşaat Firmaları 2017

İnşaat

İnşaat iş ilanları, inşaat iş başvuruları, eleman arayan inşaat firmaları hakkında ayrıntılı bir araştırma yaptık, yazının devamında görebilirsiniz.

İnşaat sektörü her zaman faaliyette olan ve bu nedenle de tüm dönemlerde çalışan arayışında olan bir sektör. Bu sektörde çalışmayı amaçlayan kişilerin farklı seçenekleri var. Yurt dışında da, yurt içinde de iş bulma imkânı bulunabiliyor.

Binlerce insanın ve ailesinin geçim kaynağı olan inşaat sektörü, hala ekonominin motoru konumunda. Rusya, Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa’nın birçok yerinde çalışan arayan şirketler bulunmaktadır. Türkiye’den yurt dışına gitmeyi tercih eden birçok Türk vatandaşı da vardır. Yurt dışında en çok çalışan arayan ülkelerin başında Cezayir, Afganistan, Irak, Türki Cumhuriyetler, Arabistan ve Libya gelmektedir. Yurt dışında en çok eleman çalıştıran Türk şirketlerinin başında ise Alarko Şirketler Grubu ve Rönesans İnş. gelmektedir.

En çok bu sektörde çalışan arayışında olan şehir tahmin edilebileceği gibi İstanbul’dur. Ülkemizde bulunan inşaat firmaları arasında önde gelenler; Ağaoğlu, Ukra İnş., Teknik Yapı, Varyap, Sur Yapı, Bulut İnş., Fi Yapı, Limak İnş., Rönesans İnş., Enka İnş., Kullar ve Dumankaya şirketleridir. Ankara, İstanbul ve İzmir’de de binlerce inşaat çalışanı alımı yapılacaktır. Bu iller, söz konusu sektörde İstanbul’dan sonra en fazla çalışan bulunduracak potansiyele sahip illerdir.

Türk şirketleri Libya, Mısır, Tunus, Suriye gibi ülkelerde de yatırım yapmaktadır. Libya’da 3-4 bin dolar arasında maaşla dış cephe ustası aranmaktadır. Mısır’da da 3 bin dolara yakın maaşlarla ustalar arandığı belirtilmektedir. Bu ülkeler riskli durumda olduğu için ilanlarda özellikle başvuranların “güvenlikli bölge”de çalıştırılacağı ve maaşların dolgun olduğu vurgusu yapılmaktadır. Söz konusu inşaat firmaları arasında Mas İnşaat, NVS grup, Mimsa, Gurbah Mühendislik bulunmaktadır.

Yurt dışı iş deneyimi olan kişilerin öncelikli olduğu belirtiliyor. Nuh İnş., Yılmazlar Uluslararası İnş. Şirketi, Endem İnşaat, Sembol A.Ş. İnka Academy, Amerikan Hastanesi, OOO Spetsstroy Kaba Yapı Formenleri şu anda kariyer.net’te sektörün çeşitli alanlarda çalışan arayan bazı şirketler. Bu şirketler, saha mühendisleri, teknikerler, mühendisler, kalite mühendisleri gibi değişik alanlarda çalışmak isteyen, tecrübeli eleman arayışında olduklarını ifade ediyor. En çok aranan meslek dalı elbette ki teknikerler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) hazırladığı Türkiye İnşaat Malzemeleri Sektör Görünüm Raporu 2011’e göre 2009 ve 2014 yılları arasında gelişmekte olan ülkeler ve Türkiye yapı sektörü açısından hareketli bir dönem yaşayacak. Bu beş yıllık zaman diliminde Türkiye %8,5 oranında büyüme beklentisi ile sektörde gelişmesi en olumlu görünen ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye ve Rusya’yı Güney ve Kuzey Amerika ülkeleri izliyor. Daha sonra Afrika ve Ortadoğu ülkeleri geliyor. Batı Avrupa ise bu alanda büyümesini neredeyse tamamladığı için en hareketsiz bölge durumundadır.  Bu durumu avantaja çeviren Türkiye, gitgide daha fazla insanını bu sektöre yöneltmek durumundadır. Bu durumdan hem ülke, hem sektör, hem de çalışanlar kazançlı çıkacaktır.

Gerek yurt içinde gerekse yurtdışında önemli ve çok büyük projelere imza atan birçok Türk firma mevcut. Söz konusu Türk inşaat firmaları gerçekleştirdikleri projelerle sadece Türkiye’de değil yurtdışında da tanınır hale geldi.

Bahsi geçen Türk inşaat firmaları yurtiçi ve yurtdışı projelerde çalıştırılmak üzere binlerce işçi ve eleman alımı yapıyor.

2015 İnşaat Firmaları Eleman ve İşçi Alımları

2015′ü büyüme ve genişleme ile bitiren inşaat sektöründe inşaat şirketlerinde işe alımlar ve mevcut çalışan sayısı son dönemin en üst seviyesine ulaştı. 2015′e de stabil yatırım kararları ve yeni projelerle giren inşaat firmaları 2015 yılında da binlerce işçi-personel alımı yapacak.

En çok inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alan inşaat firmaları hangileri?

Söz konusu inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alımı yapan dev firmaların başında DUMANKAYA, AĞAOĞLU, KULLAR, UKRA İNŞAAT, VARYAP, TEKNİK YAPI, SUR YAPI, BULUT İNŞAAT, Fİ YAPI, ENKA İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT ve RÖNESANS İNŞAAT geliyor. İnşaat alanında en fazla işçi-personel alımı yapılan şehir ise İstanbul.

Ankara, Antalya, İzmir İnşaat İşçisi ve Eleman Alımları

İnşaat sektöründe en fazla işçi alımının yapıldığı İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, Antalya ve İzmir en çok inşaat işçisi ve inşaat personeli alımı yapan şehirler.

İstanbul İnşaat Elemanı Alımları

2014′de büyük projelere start veren inşaat sektöründe hem yurt içi hem yurt dışı projelerde ciddi eleman ve işçi istihdam açığı doğdu. İnşaat firmalarında çalışmak isteyen eleman ve işçi adayları için 2015 yılında da ciddi iş fırsatları söz konusu.

ENKA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Son 25 yıldır, ENKA, ENR-Engineering News-Record dergisi tarafından belirlenen ilk 225 uluslararası müteahhitler sıralamasında devamlı yer almakta ve 2004 yılında 53. sırada bulunmaktadır. Faaliyet Alanı oldukça genişlemiş olan enka inşaat Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu, Afrika; Batı ve Doğu Avrupa; Rusya Federasyonunda İş merkezleri, otoyollar, plazalar, fabrikalar vb inşaat projeleri ile faliyetini yürütmektedir. Enka inşaat 2015 işçi eleman alımı.

BULUT İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Bulut inşaat 1987 yılından bu yana kaliteden ve konfordan ödün vermeden sürekli yeni projeler hayata geçiriyor; Kararlılık ve disiplinli çalışma ile her gün biraz daha güçlenerek büyüyor. Bulut inşaat Türkiye’nin dünyadaki nüfusunun ilk 10 ülke arasına girmesi genç nüfusun korunması için sosyal donatılarıyla daha kaliteli yaşam alanları oluşturmayı kendine misyon edinmiştir. Bulut inşaat 2015 işçi eleman alımı.

LİMAK İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Limak Şirketler Grubu sürekli ve dengeli büyüyerek faaliyet gösterdiği alanlara turizm, enerji, çimento, gıda ve havacılık sektörlerini de katmıştır. Her branşta, seçkin uzmanlardan oluşmuş danışmanlar kurulu ve 100′ü aşkın teknik ve idari kadrosuyla, teknik donanımını, dönemin teknolojik gelişmeleri doğrultusunda geliştiriyor. Bugün yaklaşık 5000 kişiye istihdam olanağı sağlayan LİMAK İNŞAAT, her geçen gün büyüyen sermayesi ve makine parkı ile ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Limak inşaat 2015 işçi eleman alımı.

Fİ YAPI ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Emlak sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri tarafından kurulan FİYAPI A.Ş. inşaat sektörünün en hızlı büyüyen firmaları arasında yer alıyor. Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmayı hedefleyen FİYAPI A.Ş. yoğun ilgiyle karşılanan projelerinin yanı sıra gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı yeni projeler için de tüm çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fi Yapı 2015 işçi eleman alımı.

RÖNESANS İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Dünyanın en büyük uluslararası müteahhit şirketleri arasında ilk 100′de yer alan ve Yurt dışı projelerinde birçok ödüle layık görülen Rönesans İnşaat, Türkiye’nin en büyük 2. uluslararası müteahhidi konumundadır. ENR (Engineering News Records) 225 Uluslararası Müteahhitler listesinde 2007 yılında 61′inci, 2008 yılında 68′inci, 2009 yılında 85′inci, 2010 yılında 75′inci, 2011 yılında ise 69′uncu sırada yer almıştır. Rönesans İnşaat’ın projeleri bağımsız kuruluşlar tarafından birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Rönesans inşaat 2015 işçi eleman alımı.

UKRA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

İnsanı temel alarak, doğayı asla göz ardı etmeden “hayata değer katmak” prensibiyle, kalite ve güvenlikten ödün vermeden Türkiye’nin gurur duyduğu ve dünyada örnek sayılabilecek yaşam projeleri üretmek için yola çıkmış ve 2003 yılında inşaat sektörüne giren Ukra İnşaat, ilk olarak 36 daireli Öykü evlerini inşa etti. Ardından 2005 yılında 127 ofisten oluşan Ukra Şelale Plaza’yı hayata geçirdi. Ukra İnşaat’ın tüm projelerinde Türkiye ve dünyanın en önemli uzmanları, mühendisleri, mimarları görev aldı. Ukra İnşaat gerçekleştirdiği tüm projelerde çevreye uyum prensibine hakimdir. Ukra İnşaat teknelojisinin en üst olanaklarını doğanın verdiği huzur ve uyumla harmanlar. Ukra İnşaat’ın hedefi değer yaratan herkese kazandıran bir marka olarak büyük projelere imza atmak başarıyı ona güvenen insanlarla paylaşmayı ilke olarak benimsemiştir. Ukra İnşaat 2015 işçi eleman alımı.

AĞAOĞLU İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

1981 yılında ilk şirketi olan Akdeniz İnşaat ile faaliyetlerine başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu; inşaat,gayrimenkul, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Grubun lokomotifi olan inşaat alanında bugüne dek 30 binin üzerinde konutun inşaatını tamamlayan Ağaoğlu, Türkiye’nin nitelikli konut üreten ve halihazırda konut üretimi için kaynak üretip iş sahası açan en büyük inşaat şirketlerinden biridir. Ağaoğlu inşaat 2015 işçi eleman alımı.

YAMATA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

YAMATA 1999 yılında kuruluşundan itibaren, tasarım, proje geliştirme, mühendislik ve inşaat alanlarında mükemmeliyet ve kalite çizgisinden ayrılmadan, yaratıcı, müşteri odaklı uluslararası bir firma olma özelliğini sürdürmektedir.

Türk İnşaat Firmaları İşçi Alımı İş Başvuruları

Eleman, işçi ve personel alımları kapsamında söz konusu inşaat firmalarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, şirketlerin resmi web siteleri üzerinden insan kaynaklarına ulaşarak ve burada yer alan iş başvuru formlarını doldurmak suretiyle başvurularını gerçekleştirebilirler. Bazı inşaat firmaları ilanlarını kariyer siteleri üzerinden yayınlamaktadırlar. Bu nedenle bu siteler üzerindende firmaların ilanlarına ulaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Tekfen İnşaat İşçi Alımı

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

647 Comments

 • 05353876586

  Ben MEHMET ÇALIK.kalıp ve duvar ustasıyım belgem var yurt dışı işi arıyorum.36 yaşındayım.ilgilenler 0535 387 65 86 burdan ulaşabilir

 • BEN ADİL 05321533633 NUMARAM DUVAR KARA SIVA ALÇI SIVA 50 KİŞİLİK EKİBİM LE İŞ ARIYORUM TŞKLER

 • MUSTAFA YILMAZ

  ISITMA SOĞUTMA YANGIN ARITMA FCU AHU KAZANDAİRESİ PONPAODALARI TEMİZSI PİS SU HAVUZ SULAMA ARITMA VS GENEL FORMENİ OLARAK BİLGİLERİNİZE SAYGILARIMLA.0534 524 74 30

 • tahır yemez

  ben tahır meslek lısesı mobılya bolumu mezunuyum. 20 yıllık mobılyacıyım. her turlu alcıban ısını yaparım. yurt dısında calısmak ısterım. 0534 200 36 76

 • ahmet acar

  merhabalar.. Kazakistanda görev aldım. Her türlü inşaat işi boya,alçı,alçıpan,marangoz,elektrik,fayans,parke vs işlerinde tecrübeli emekli boya ustasıyım kar kır demeden her ortamda çalışabilirim ilgilenenlere teşekkür ederim gsm : 0537 845 16 08 acil iş arıyorum ..

 • murat

  Selam adım Murat Alçı ustasıyım. Yurt dışında çalışmak istiyorum..05382856432

 • ben nigdeden45yaşındayım 96 dan 2004 kadar inşaatın herbirimindeyeraldım 2004 2015arası altyapı cevredüzenleme saha formeni olarak görevyaptım artık olursa yurtdışında calışmak istiyorum 05376598733 ilginizeteşekürler

 • mohammad reza kashefi

  selamlar ben memed guney azerbaycannan boyuk araba ehliyetim var elektronik montaj veya herhanki bir is cep/009891040000030 kolay gelsin

 • Erkan Dogru

  2000 yılından beri daire içi doğalgaz kalorifer su tesisatı mekanik vb. Tesisat ustasıyım usta konumunda çalışmak istiyorum

 • savaş yavuz.

  LAMİNAT ,LAMİNE AHŞAP PARKE USTASIYIM..Erbide çalıştım,tel..05313826035

 • yasin keser

  alci boya ustasıyım 05464549338

 • 38 sene alüminyum doğrama ve dıç cephe işi yapmaktayım ciddi firmada çalışmak istiyorum tlf 0542 476 67 27 sayğılarımla.

 • ibrahim yener

  boyacı ustasıym 05375896880

 • slm.ben kocaelinden aydın.meslek lisesi mezunuyum,5 yıllık yurt dışı deneyimim var.bunlar içersinde TEKFEN (cidde) petrol rafinerisi IRAK(bağdat,basra.erbil)atık su arıtma tesisi olarak büyük şantiyeleridir.pasaportum 10 yıllıktır.sizin firmanızın herhangi bir departmanında çalışmak benim için bir onurdur.numaram..0536 778 93 92 SAYGILARIMLA iyi çalışmalar…..

 • Aydın ÖZDEMİR

  slm.ben kocaelinden aydın.meslek lisesi mezunuyum.5 yıllık yurt dışı tecrübem var bunlar içersinde TEKFEN (cidde)petrol rafinerisi IRAK(Bağdat,Basra,Erbil)şantiyeleri geliyor.pasaportum 10 yıllıktır,bu firmada saha sorumlusu olarak çalıştım.ayrıca boru montaj bilgim vardır.firmanızın herhangi bir departmanında çalışmaktan onur duyarım.numaram 0536 778 93 92.SAYGILARIMLA,iyi çalışmalar

 • yasin.keser

  ben alcı boya ustasıyım cezayirde isviçrede çaliştim tlf 05464549338

 • yucel

  insaat teknikeriyim kaba isler 3. kopru deneyimim var

 • 43 yaşındayım 20 yıllık havalandırma ustasım yurt dışı işlere talibim

 • S.aleykum ismim harun TRABZONLUYUM . KALIPCI USTASIYIM YURTDIDINDA OS ARIYOM ELEMANA IHGIYACI OLANDA ARASUN 0539.893.24.41.

 • hamza

  Alçı boya ustasiyim, 05536169383

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir