Havaş İş Başvurusu ve İş İlanları 2018

Havaş İş Başvurusu 2016

Havaş firmasına iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarına bakmak için haberimizin devamından bilgi alabilirsiniz. Havaş yapacak olduğu personel alımı haberlerini kendi sitesinden veya diğer iş ilanları sitelerinden duyurmaktadır. Aşağıda Havaş iş ilanları mevcuttur.

Toplu Personel Alımı

Faaliyetlerimizin yoğunlaştığı yaz döneminde iş gücü ihtiyacımızı karşılamak amacıyla belirli süreli sözleşme ile çalışmak üzere (sezonluk) eleman alımı yapılmaktadır. İstasyonlarımızda yapılan toplu işe alım süreci her yılın Şubat ayında başlamaktadır. Şirketimiz web sitesinde bulunan iş başvurusu alanından bilgilerinizi girerek ya da bizzat gelerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Söz konusu başvurular değerlendirilir ve ihtiyaç duyulan pozisyonlara uygun kişiler toplu işe alım sürecindeki sınava davet edilir. Şirketimizin dönemsel olarak en yoğun eleman alımında bulunduğu pozisyonlar ve kısa görev tanımları şu şekildedir:

Yolcu Hizmetleri Memuru

Yolcunun havalimanına girişinden uçağa binişine kadar uluslararası kurallar ve Havaş standartlarına göre bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini eksiksiz ve doğru yapmak, uçağın varışında yolcuları karşılayarak gerektiği durumlarda ülkeye giriş işlemleri için yönlendirmek, yolcunun bagajı ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklarda yardımcı olmak ve yolcunun transfer işlemlerini gerçekleştirmekten sorumludur.

Harekat Memuru

Görevli olduğu uçuşa ilişkin olarak, uçağın inişi öncesinden kalkışına kadar olan süreçte uçuş mürettebatı, havayolu temsilcisi ve operasyon ile ilgili birimler arasındaki koordinasyonu sağlamak, IATA kurallarına göre uçağın ağırlık ve denge hesaplamasını yapmak, slot ve permileri takip etmek, uçuş programlarını güncellemek, frekans bilgilerini ve mesajları ilgili birimlere iletmek ve günlük koordinasyonu yürütmekten sorumludur.

İşçi

Uçağın yükleme-boşaltma hizmetinin verilmesi ve uçak içi temizliğin yapılması.

Başvuruda bulunacak adaylarda aranan nitelikler:
Yolcu Hizmetleri Memuru / Harekat Memuru
 • En az lise mezunu,
 • İyi derecede yabancı dil konuşabilir (tercihen ingilizce),
 • Vardiyalı çalışabilir,
 • Havaalanına yakın ve şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor,

olma şartları aranmaktadır.

İşe alım sınavında adaylara yabancı dilin yanı sıra öğrenme/analitik düşünme/problem çözme becerisinin ölçüldüğü testler uygulanmaktadır. Bu testlerde  başarılı olan adaylar,  HAVAŞ profiline uygunluğun sorgulandığı ‘Yetkinlik Bazlı Türkçe Mülakat’ ve yabancı dilde konuşma seviyesinin ölçüldüğü mülakata katılmaktadırlar.

Değerlendirme sonucu olumlu olan adaylar işe alım sürecini takiben teorik ve işbaşı eğitime davet edilmektedirler. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan adaylar işe başlatılmaktadır.

İşçi

 • En az ilkokul mezunu,
 • Vardiyalı çalışabilir,
 • Sağlık sorunu olmayan,
 • Havaalanına yakın semtlerde ikamet ediyor,

olma şartları aranmaktadır.

Münferit Personel Alımı

Genel Müdürlük ve İstasyonlarda Planlama dönemi ve Toplu İşe Alım dönemleri dışında kalan zamanlarda, iş süreci içerisinde ortaya çıkan münferit personel ihtiyaçları için web sitemize ya da şirketimize bizzat yapılan başvurular değerlendirilmektedir.

Genel Müdürlük kadroları için şirketimize yapılan başvurular her ünvanın gerektirdiği nitelikler doğrultusunda ön elemeye tabi tutulmaktadır. Nitelikleri uygun bulunan adaylar değerlendirme sürecine dahil edilerek  pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri açısından değerlendirilmektedir.

Görevin gerektirdiği nitelik ve yetkinliklere sahip, Havaş Kurum Kültürü ile uyumlu aday(lar) göreve başlatılmaktadır. Yeni başlayan personelin, iş ve kurum kültürüne uyum sağlamaları için işteki ilk günlerinde şirkete ait kural ve yönetmeliklerin, kendi haklarının ve iş çevresinin tanıtımını kapsayan bilgilerin etkin bir işe alıştırma planı içinde verilmesi “oryantasyon programı” ile sağlanmaktadır.

 

Buradan iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

Aramalar: , , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

56 Comments

 • hakan AKDENİZ

  E sinif ehliyet src psikoteknik belgeleri mevcut kusadasinda ikamet ediyorum servis soforlugu isi ariyorum 532.3179894

 • mustafa karahan

  Mustafa kemal Karahan Antalya havas ya çalışmak istiyorum bavul tasıma ne olurda 05315555310

 • hakan AKDENİZ

  E sinifi ehliyet src 2 ve src4 belgesi pisikoteknik belgesi turizm surucu sertifikasi mevcuttur kusadasinda ikamet ediyorum sofor olarak is ariyorum

 • soner curum

  merhaba ılkogretım mezunuyum ıst kucukcekmecede ıkamet edıyorum yasım 31 evlı bır cocuk babasıyım vardıyalı calısmaya alıskınım saglık durumum ıyı 0543 261 28 79 bılgınıze arz ederım

 • EMRAH

  E EHLİYETİM SRC2-4 PİSKO TEKNİK BELGEM VAR BİLGİNİZE ARZEDERİM

 • jale

  daha once tgs de yolcu hızmetlerı memuru olarak
  calıstım yol problemı nedenıyle ayrıldım ınternetten degılde basvurular acaba ınternet gerceklesebılıyormu bu sekılde

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir