Hangi bankalar emekli maaşı veriyor?

emekli

Emekli maaşınızı hangi bankadan almak istiyorsanız o bankadan alabilirsiniz. Tüm bankalardan emekli maaşınızı çekebilirsiniz. Hatta bankalar emekli maaşlarınızı onlardan almanız için yarışa bile girmiş haldeler. Ülkemizde emekli sayısı 10 milyona dayanınınca büyük paraların döndüğü maaş kısmında bankalar  birbirleriyle yarışmaktadır. Maaşını bize taşı adı altında yaptıkları kampanyalarla emeklileri kendilerine çekmeye uğraşmaktadırlar.

Bankalar 104 milyar liralık emekli maaşı ödemesinden pay kapabilmek için adeta yarışıyor. Bazı bankalar 400 lira bonus puan sunarken, bazıları ise EFT, üyelik, hesap işletim ücreti almıyor.

MAAŞ HESABINI TAŞIYANA CAZİP TEKLİFLER YAĞIYOR

Hazırladıkları kampanyalarla müşterilerine avantajlı ürünler sunan bankaların markajında bu kez geçen yıl toplam 104 milyar liralık ödeme yapılan emekliler var. Pekçok banka emekli maaşını kendilerine taşıyan müşterilerine özel uygulamalar sunuyor. Bankaların sunduğu avantajların arasında 400 lira bonus puan da var, vadeli mevduata özel faiz de var. Bankalar ayrıca emekli maaşını taşıyan müşterilerinden hesap işletim ücreti,  depozito ücreti, EFT ücret, üyelik aidatı da almıyor. Bazı bankalarda ihtiyaç kredilerinde kefilsiz kullandırım ve emekli maaşına göre ödemeli kredi seçeneği de bulunuyor.

400 lira değerinde bonus

-İş Bankası: ‘Emekli Paketi’ uygulaması kapsamında SGK emekli maaşını 2013 yılı içerisinde İş Bankası’na ilk kez aktaran müşterilerilerine ilk maaş ödemesini takip eden ay Maximum Kart’ına tek seferlik 25 lira ‘MaxiPuan Hoş Geldin’ hediyesi yüklüyor. Uygulama süresince kredi kartı ve ek kartlar için üyelik aidatı yok. Ayrıca, İş Bankası müşterileri açtıracakları TL, Euro veya dolar cinsinden vadeli mevduat hesabı için de özel avantajlı faiz oranlarından yararlanacak. Müşterilerin maaş hesabından ‘hesap işletim masrafı’ da tahsil edilmeyecek.

-TEB: Emeklilere özel düzenlenen kampanya kapsamında, emekli maaşını TEB’e taşıyıp, beraberinde kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ürünü alan müşteriler, 400 lira değerinde Bonus/World ödül puan kazanıyor. Ödül puanlar, müşterilerin 2 yıllık taahhüdüne istinaden kampanya başlangıcında yükleniyor. Kampanya için son tarih 31 Temmuz.

-Akbank: Emekli maaşını Akbank’a taşıyanlar emekli maaş ödemesinin yapıldığı hesap için ‘hesap işletim ücreti’ ödemiyor. Akbank’ın maaş taşıyanlara sunduğu diğer avantajlar ise şöyle: Tüm kanallardan havale masrafı muafiyeti. Akbank Direkt İnternet, çağrı merkezi ve ATM kanallarından EFT muafiyeti. Kiralık kasa yıllık ücreti 300 lira yerine 100 lira. Depozito ücreti 200 lira yerine 100 lira.

İşte emekli maaşı veren bankaların listesi…
Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Asya Bank, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, ING Bank, Finansbank, HSBC Bank, Şekerbank, Tekstilbank, Anadolubank, Turkish Bank, Euro Tekfenbank, DenizBank, Türk Ekonomi Bankası, Halk Bankası, PTT Bank.

 

Aramalar: ,

 

More Posts in Emeklilik

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply