Fotoğrafçı nasıl olunur?

fotografci-nasil-olunur

Fotoğrafçı olmak isteyenler için bir yazı hazırlamayı uzun zamandır planlıyoruz. Ancak bir türlü fırsat bulamadık. Aslında fırsattan ziyade biz fotoğrafçı olmadığımız için gelişi güzel yazmak istemedik. Bu alanda da beğendiğimiz bir web sitesi bulamamıştık, ta ki bugüne kadar.

Merak edenler yazının sonundan web adresini hemen öğrenebilir, biz merakını yenebilen kullanıcılarımız için biraz fotoğrafçılık üzerine bilgiler vermek istiyoruz.

Fotoğrafçı nasıl olunur?

Aslında fotoğrafçı olunmaz, fotoğrafçı doğulur. Bazılarımız sonradan öğrenilip yapılabileceğini düşünür ama biz böyle düşünmüyoruz. Bu iyi bir adobe photoshop kullanıcısının güzel tasarımlar ortaya çıkaramamasına benzer. Gördüğü bir ara yüzün aynısını çizebilir ancak kendisi üretemez. Yaratıcı değildir, zorlamaya gerek yok. O yüzden bu alana mutlaka daha önceden meraklı olmanız gerekiyor. Fotoğraf çekmeyi sevmeniz ve yakaladığınız her güzelliği resmediyor olmanız sizin için avantaj sayılır. Kısa ve öz olarak: Fotoğrafçılığa değil fotoğraf çekmeye ilgi duymanız gerekiyor.

Yeni bir fotoğrafçı hangi makineyi almalıdır?

Bunu biz çok araştırdık ancak fotoğrafçı olmadığımız için yazımızın en başında beğendik dediğimiz web sitesinde bu konuyla ilgili güzel bi kaynak bulduk. Fotoğraf makinesinin modeli Canon 550D Aynı zamanda fotoğraf kursu alarak makinenizi en iyi şekilde kullanmayı ve diğer incelikleri de öğrenebilirsiniz.

Fotoğrafçı nasıl para kazanır?

Aslında bunun bir çok yolu var. Bunlardan biri kendinize güzel bir web sitesi hazırlayıp çektiğiniz fotoğrafları orada yayınlayarak büyük kitlelere ulaşmak. Sizin fotoğraflarınızı beğenip sizinle çalışmak isteyenler mutlaka size ulaşacaktır. Bir diğer yol ise stock fotoğraf sitelerine üye olup belirledikleri kategorilerde fotoğraflar çekip siteye yüklemek. Bu tarz sitelerden fotoğraf satın alan insanlar ve şirketler vardır. Fotoğraflarınızın satın alınmasını beklemelisiniz. Farklı bir yol da düğün, nişan ve benzeri organizasyonların fotoğraflarını çekmekten geçiyor. Ekipmanlarınıza ve yeteneğinize göre kazanacağınız miktar da mutlaka değişecektir.

Sonsöz

Bilgimiz dahilinde olmayan fotoğrafçılık alanında acemi kullanıcılara yönelik bu kısa yazımızı umarız beğenirsiniz. Bir adım ileriye, yani profesyonel fotoğrafçılığa geçmek için mutlaka daha güzel bir kaynağa ihtiyacınız olacağı aşikar. Bunun için tahiryildiz.com adresine girip daha güzel bilgiler edinebilirsiniz.

 

Aramalar: , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply