Çiçekçi Dükkanı Açmak

cicekci-dukkani

Çiçek alıp satmak için öncelikle bu işten anlamanız gerekir. Bu alana yatırım yapmadan önce eğer dükkanda bu işten anlayan güvendiğiniz biri bulunmayacaksa, oturup bu sektör hakkında araştırma yapmalısınız.

Çok sayıda çiçek çeşidi mevcuttur. Bir müşteri ürün almadan önce bir çok soru sorabileceği işlerden biridir. Siz müşterilerinizden gelecek her soruya kendinizden emin bir şekilde cevap verebilmelisiniz.

Hangi çiçek hangi mevsimde yetişir, hangi çiçek ne anlam içerir, hangi çiçeğin ömrü ne kadardır. Bu ve benzeri onlarca çok detay incelikler vardır. Hatta çiçeklerle ilgili kurslar varsa araştırın önce bunlara katılın. Kesinlikle öneririz. Bu işe girmeyi düşünürseniz sıfır bilgiyle veya yüzeysel bilgiyle girmeyin.

Çiçekler hakkında tatmin edici bilgiye eriştikten sonra tasarım becerileri hakkında bilgi edinin. Bir çiçeğin süslenmesi, düzenlenmesi, ne için alındığı ve ona göre sunuma hazırlanması çok önemlidir. Yatırımınız el veriyorsa, bu alanda tecrübeli bir tasarımcı çalıştırarak hızlı yol katedebilirsiniz.

Kuracağınız işin türünü seçin. Tam olarak hedef satış noktanız neresi olacak ? Yani bir dükkan açarak dükkana gelen müşterilere mi satış yapacaksınız ? Yoksa evinizden internet odaklı satışmı hedefliyorsunuz ? Veya hem dükkana gelen müşterilere, hem internet üzerinden sipariş toplayan bir işletmemi amaçlıyorsunuz ?

Gerekli resmi prosedürleri tamamladıktan sonra işin tanıtım kısmına gelelim. Bizim önerimiz işlek bir caddede olsanız bile, dükkana gelecek müşterilerle yetinmeyin. Günümüz internet çağı. Ve hemen herşey artık internet üzerinden peynir ekmek gibi gidiyor.

Güzel bir reklam tanıtım çalışması yapmak için, hiti yüksek internet sitelerini araştırın, güzel bulduğunuz internet sitelerinin listesini çıkarın, ve reklam ücretlerini sürelerini konuşun.

 

Aramalar: , ,

 

More Posts in İş Fikirleri

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply