Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Ülkemizin en önemli büyükşehirlerinden bir tanesi Ankara’dır. Ülkemizin de başkentidir. Hem bundan hem de büyükşehir olmasından kaynaklı olarak be ilde verilen belediye hizmetleri önemli ve oldukça düzenlidir. Bu konuya her daim titizlik ile yaklaşan Ankara Büyükşehir Belediyesi yeterli düzeyde çalışan sayısına her daim ulaşmayı hedeflemektedir.

Bu hedefine uygun olarak da düzenli periyotlar ile personel alımı ve iş ilanları yayınlamaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı ile ilde büyük bir sorun oluşturabilecek olan işsizliğin de önüne geçmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları çerçevesinde kendi bünyesine kadrolu alacağı elemanları KPSS sınav sonuçları ile alırken belli başlı işler içinde taşeron firmalardan işçi alımı yapar. Belediye içinde yer alan şirketler, güvenlik, kültür sanat – tanıtım hizmetlerini sağlama, çevre düzenleme, yol çizgisi boyama gibi birçok alanda faaliyet sağlamaktadır.

Bu işler doğrultusunda sözleşmeli, daimi, geçici gibi kadrolarda alım sağlanır. Belediye binalarında, internet ortamında ve İşkur’un sitelerinde yayınlamış olan ilanları inceleyerek başvuru yapılabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmakla beraber birbirinden güzel birçok esere ev sahipliği yapar ve şehrin geçmişi tahmin edilenden çok daha eski dönemlere kadar uzayarak bugün dahi bizleri şaşırtır. Ankara, ülkemizin içinde bulunduğu öneme binaen hem bölgesel hem de küresel ölçekte oldukça önemli olan merkezler arasında yer alır ve mevcut önemini giderek artan ivmeyle yükseltir. Şehirde turizmden madenciliğe ya da hayvancılığa kadar birçok iş kolu bulunur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin genelinde etki alanı olan; mevcut düzen içerisinde oldukça önemli bir yere karşılık gelen belediye olarak kabul edilir. Büyükşehir belediyesi, dönemsel çapta birtakım alanlarla işçi alımı gerçekleştirerek bölge insanına istihdam yaratır.

Büyükşehir belediyesinde çalışmak isteyen kişiler, temiz adli sicil kaydına sahip olarak başvuru yapabilir; fakat her meslek grubu için ayrı özelliklerin arandığını unutmayalım. Mimar, şehircilik uzmanı, bilgisayar teknisyeni gibi çalışma alanlarına personel arayan belediye; insan kaynakları tarafından başvuruları kabul eder.

Ankara Belediye’sinin iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 
 

Paylaş 
 
 

48 Comments

 
 

Leave a Reply