Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2019

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Ülkemizin en önemli büyükşehirlerinden bir tanesi Ankara’dır. Ülkemizin de başkentidir. Hem bundan hem de büyükşehir olmasından kaynaklı olarak be ilde verilen belediye hizmetleri önemli ve oldukça düzenlidir. Bu konuya her daim titizlik ile yaklaşan Ankara Büyükşehir Belediyesi yeterli düzeyde çalışan sayısına her daim ulaşmayı hedeflemektedir.

Bu hedefine uygun olarak da düzenli periyotlar ile personel alımı ve iş ilanları yayınlamaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı ile ilde büyük bir sorun oluşturabilecek olan işsizliğin de önüne geçmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları çerçevesinde kendi bünyesine kadrolu alacağı elemanları KPSS sınav sonuçları ile alırken belli başlı işler içinde taşeron firmalardan işçi alımı yapar. Belediye içinde yer alan şirketler, güvenlik, kültür sanat – tanıtım hizmetlerini sağlama, çevre düzenleme, yol çizgisi boyama gibi birçok alanda faaliyet sağlamaktadır.

Bu işler doğrultusunda sözleşmeli, daimi, geçici gibi kadrolarda alım sağlanır. Belediye binalarında, internet ortamında ve İşkur’un sitelerinde yayınlamış olan ilanları inceleyerek başvuru yapılabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmakla beraber birbirinden güzel birçok esere ev sahipliği yapar ve şehrin geçmişi tahmin edilenden çok daha eski dönemlere kadar uzayarak bugün dahi bizleri şaşırtır. Ankara, ülkemizin içinde bulunduğu öneme binaen hem bölgesel hem de küresel ölçekte oldukça önemli olan merkezler arasında yer alır ve mevcut önemini giderek artan ivmeyle yükseltir. Şehirde turizmden madenciliğe ya da hayvancılığa kadar birçok iş kolu bulunur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin genelinde etki alanı olan; mevcut düzen içerisinde oldukça önemli bir yere karşılık gelen belediye olarak kabul edilir. Büyükşehir belediyesi, dönemsel çapta birtakım alanlarla işçi alımı gerçekleştirerek bölge insanına istihdam yaratır.

Büyükşehir belediyesinde çalışmak isteyen kişiler, temiz adli sicil kaydına sahip olarak başvuru yapabilir; fakat her meslek grubu için ayrı özelliklerin arandığını unutmayalım. Mimar, şehircilik uzmanı, bilgisayar teknisyeni gibi çalışma alanlarına personel arayan belediye; insan kaynakları tarafından başvuruları kabul eder.

Ankara Belediye’sinin iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 
 

Paylaş 
 
 

48 Comments

 • Benve eşim işsiziz ve çok zor durumdayız ne iş olursa yaparız lütfen yardım edin

 • fatma şahinal

  meslek lisesi mezunuyum bilgisayar ingilizce biliyorum aile fertlerim büyükşehir belediyesinde çalışıyor bende sizin bünyeni,zde çalışmak üretmek faydalı olmak isterim 0546 498 9556

 • onur ceylan

  05354700427 csinifi ehliyetim src2/3/4 var is sadece zor durumdayim

 • Burak ÜLEN

  Çevre mühendisiyim.1981 doğumluyum. Acilen işe ihtiyacım var. Belediyenizde sözleşmeli mühendis veya diğer pozisyonlarda çalışmak istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum sayın başkanım. saygılarımla. 05323480283

 • merve

  4 yillik lisans iktisat bolumu mezunuyum.kurumunuzdan is talep ediyorum.saygilarimla..

 • rasit

  Ben ticaret meslek lisesi menzunuyum belediyede bana uygun pozisyonda is arıyorum 05448126548

 • rasit

  Ben ticaret meslek lisesi menzunuyum belediyede bana uygun pozisyonda çalışmak isterim

 • yakup

  selam ben yakup b eliyetim var söferlim cok güzel oto elektirik ve tamircisiyom ararsanız sevinirim cep 0543 381 2068

 • unal

  4 yillik lisansmezunuyum.(isletme)mezunuyum.belediyenizde uygun bir pozisyonda çalışmak istiyorum.

 • hamdi

  Bu ne lem? CV falan yollasanıza yorumlar bölümüne beni işe alın diye mesaj atacağınıza. Adamlar alt tarafa yazmış yorumlardan iş başvurusu yapılmamaktadır diye. Ne cahil bir milletiz. Eminim çoğunuz okumadınız bile yazılanları hiç.

 • mehmet

  ankarada beko loder operatörüyüm yaşım 23 b-g ehliyetim var büyükşehirde çalışmak istiyorum 05419598259

 • hakan akbaş

  29 yasindayin10 yillik garsonum 2 yila yaklasik ozel soforluk yaptim lise mezunuyum ise ihtiyacim var lutfen ulasin 0507 667 34 19

 • selcuk aydin

  ben selcuk 8sene italyada yasadim krizden dolayi turkiye dondum insaat iscisiyim italyancamda vardir is ariyorum 05389697137

 • kerem veli bakar

  iş sağlığı ve güvenliği teknikeriyim iş arıyorum ankaradan yada kırıkkaleden 05413921712

 • sati

  Meslek lisesi pastacilik mezunuyum 10 yildir ascilik uzerine calismaktayim belediyenizde meslegim ile ilgili yerde calismak istiyorum saygilarimla arz ederi

 • hüseyin

  iş arıyorum

 • bilal ergin

  35yasindayim.e ve g sınıfı .src 1.2.3.4 belgelerim var.Gazalti ve argon tig kaynak sertifika var. Işsizim bana uygun iş imkanı verirseniz en iyi şekilde çalışırım.

 • serkan

  iyi günler (553 252 7114)
  2 SENEYE YAKINDIR İŞŞİZİM 2 COCUGUM VAR BİR ÇOK YERE BAŞVURDUM AMA GERİ DÖNÜŞ OLMADI.
  SRC 2
  SRC 4
  PSİKOTEKNİK BELGEM
  E EHLİYETİM VAR
  30 YAŞINDAYIM
  ASKERLİGİMİ YAPTIM
  LİSE OKUYORUM(ACIK ÖGRETİM)
  BİLGİSAYAR BİLGİM VAR
  RİCA EDİYORUM BELEDİYEMİZİN VE SİZİN YARDIMLARINIZLA BİR İŞ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM İŞE İHTİYACIM VAR.

 • satılmış güçtekin

  siirtte 3 yıl 8 ay uzamn-an çavuş olarak görev yaptım ve ankarada oturuyorum boş kadrolarınızda çalışmak isterim memurluğa geçiş hakkımızı kullanarak ilgilenirseniz sevinirim sayğılar.

 • süleyman

  ACİL iş arıyorum.nişanlıyım Evlencem ve issizim Meslegim KAYNAKCI B EHLİYETİM VARDIR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNCEM LÜTFEN YARDIM EDİN 0533 548 7357

 • Esra doğan

  Büroyönetimive sekreterlik mezunuyum aile yaşam merkezlerinde çalışmak istiyorum

 • kevser demirel

  ön lisans mezunuyum.fakat işsizim kurumunuzda çalışmayı çok isterim.işsizlik gerçekten çok zor.sesimizi duyun lütfen.

 • mahir yalçın

  medya iletişim ön lisans bölümü mezunuyum.kurumunuzda çalışmak isterim.özellikle basın yayın müdürlüğünüzde çalışmayı çok isterim bilgilerinize sunarım.

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir