Akbank Staj Başvurusu 2017

Staj

Sizlerde bankada staj yapmak istiyorsanız Akbank kariyer sitesine hemen girerek sizin alanınıza uygun departman için Akbank staj başvuru  formunu doldurup kariyerinizin ilk adımını atınız. Akbank staj başvurusunda kimler başvuruda bulunabilecek? Örgün eğitim veren üniversitelerin 2. veya 3. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilecektir. Ancak stajyer öğrenci yerleştirilmelerinde öncelik 3. sınıf öğrencilerine verildiğini söylemekte fayda var. Staj programı Temmuz-Eylül ayları arasında düzenlenmektedir.

Stajı tam zamanlı minimum 1 ay ya da maksimum 3 ay ilgili birim ve alanlarda yapabilmektedir. Stajyer olma hakkı kazanan öğrencilerin yapılan ihtiyaç analizi doğrultusunda değerlendirilir uygun birimlerde staj yapmaya hak kazanacaktır. Üniversite öğrencileri için kaçınılmaz fırsat olan bankacılık stajları kariyeri için ve gelecekte CV için önemli nitelikte işler arasında gösterilmektedir. Bu yüzden üniversite öğrencileri için kaçınılmaz fırsatlarından bir tanesi bankacılık stajlarıdır.

Kariyer Basamakları

Bankada kariyer yönetim araçları olarak; nakil (yer değiştirme), terfi (görevde yükselme), iş rotasyonu, kariyer fırsatları, deneyimli işe alım ve yönetici adayı yetiştirme uygulamaları kullanılır.

Bankada terfi, aynı görevde seviye yükselmesi veya görev grubu değişikliği olarak 2 türlüdür:

 • Seviye yükselmesi; çalışanın aynı görevde, görevin kapsadığı seviyeler dahilinde yetkinliklerinin artması sonucu gerçekleşir. (Görev: Gişe Yetkilisi; Seviye Yetkili 4 veya Yetkili 3 veya Yetkili 2 gibi) Performansı olumlu olan çalışanların aynı görevde deneyim ve yetkinliklerini arttırarak uzun süre görev yapmaları durumunda, işlerine olan katma değerlerindeki artışı tanıma ve  motivasyonlarını sağlama amaçlıdır.
 • Görev grubu de​ğişikliği; çalışanın görev tanımı kapsamında yetki ve sorumlukların değişmesidir. Görev grubu değişikliğinde pozisyonun gerektirdiği görev seviyesine geçiş yapılır. Çalışanın yetkinlik düzeyinin yeterli, performans düzeyinin olumlu olması gerekir.​

Bankada görevler arası geçişler ve bunun için gerekli deneyim, bilgi ve beceri düzeyi tanımlamak adına Kariyer Haritaları​ kullanılır. Bankada Genel Müdürlük kariyer haritaları iş ailesi bazında tanımlanırken, saha için görev bazlı kariyer haritaları bulunur.

Banka çalışanları oluşturulan kariyer haritaları doğrultusunda ilgi duydukları görevlere istinaden tercihlerini ve/veya taleplerini İK Kariyer Yönetimi’ne iletebilirler.

Akbank staj başvuru haberleri aracılığıyla staj başvuru formunu doldurup sizlerde kariyeriniz için ilk adımı atabilirsiniz. Staj konusunda şanslı olduğunuz bir noktadan bahsetmek gerekirse, stajınızı genel müdürlük alanlarında yapabileceksiniz.

Buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Aramalar: ,

 

More Posts in İş Başvuruları

 
 

Paylaş 
 
 

227 Comments

 • Sebahat BEGÜN

  Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Ezine MYO işletme yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. yaz dönem stajı ile deneyim kazanmak ve kendimi geliştirmek amacıyla bankanızda fırsat vermenizi istiyorum. gereğinin yapılmasını arz ederim…

 • sumeyra19

  merhaba
  pamukkale üniversitesi ingilizce iktisat bölümünde okumaktayım.İleri derece ingilizceye sahibim.Okulumda zorunlu staj yok bu yüzden isteğe bağlı olarak bünyenizde stajımı yapmak istiyorum.izmir ya da denizlide olan herhangi şubenizde olabilir.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Melisa Öğütler

  Beykent üniversitesinde bankacılık ve sigortacılık bölümünde okumaktayım. 2. sınıf öğrencisiyim. şubat ayında 50 iş günü zorunlu staj yapmam gerekiyor.istanbul da herhangi bir şubenizde staj yapmak istiyorum. gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Tuğçe Karataş

  Adı soyadı : Tuğçe Karataş
  Doğum tarihi : 12.02.1997
  İl-ilçe : Antalya-Manavgat
  Adres : Ulukapı-yeni mahalle no.58
  Telefon : 05355516349
  Ben Antalya Manavgat İMKB Ticaret Meslek Lisesi- Muhasebe finasman okuyorum bu yıl okul açılınca zorunlu staj yapmam lazım bankanızda stajer olmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • leman

  Afyon kocatepe üniversitesinde istatistik bölümü okumaktayım. Onun dışında dışardan bankacılık ve sigortacılıkda okuyorum. akşehir şubenizde staj yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum…

 • Yasemin Bodur

  Sakarya Üniversitesi bankacılık ve Sigortacılık bölümü 1.sınıf öğrencisiyim.Zonguldak/Çaycuma şubesinde 1 aylık zorunlu yaz stajını yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Cihat Samet ŞANLI

  İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 • nacize okumuş

  Gazi üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Ankara pursaklarda ikamet etmekteyim 2014 yılı yaz aylarında kurumunuzda staj yapmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

 • Dilara Abraş

  Dilara Abraş Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent MYO Dış Ticaret 2. sınf öğrencisiyim. Zorunlu yaz Stajımı Elazığ Merkez Şubelerinizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arzederim.

 • Serhat TEKBAŞ

  Karadeniz Teknik Üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim.Ankara mamak abidinpaşa semtinde ikamet ediyorum .2014 yılı yaz aylarında kurumunuzda staj yapmak istiyorum.Gereğini arz ederim

 • HATİCE ATEŞ

  Meraba ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkiler bölümü 2.sınıf öğrencisiyim Adana Kozan da ikamet ediyorm. zorunlu stajım olmamakla birlikte deneyim sahibi olmak amaçlı Adana merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Ayşe Yazısız

  Merhaba Istanbul Üniversitesı Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2. sınıf öğrencisiyim. Antalya Muratpaşa da ikamet etmekteyim. zorunlu stajım olmamakla birlıkte bankanızda yaz stajı yapmak ıstıyorum. gereğini arz ederım.

 • ayse

  Merhaba ben İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2. Sinif öğrencisiyim. Antalya da ikamet etmekteyim. Zorunlu stajim olmamakla birlikte bankanizda yaz staji yapmak istiyorum. Geregini arz ederim.

 • Özlem Yıldızhan

  Merhaba Dokuz Eylul Universitesi 3.sinif maliye bolumu ogrencisiyim. Zorunlu stajim olmamakla birlikte kendimi gelistirmek adina bankanizda staj yapmak istiyorum.Izmir buca subenizde yaz donemi stajimi yapmak istiyorum.Geregini arz ederimm

 • ömer sevinç

  PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİNDE SERMAYE PİYASASI 1. SINIF ÖGRENCİSİYİM YAZ DÖNEMİ ZORUNLU STAJIMI BANKANIZIN DENİZLİ SUBELERİDEN BİRİNDE YAPMAK İSTİYORUM. BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM TEL:05433706108

 • müge

  Anadolu üniversitesi iibf iktisat 2.sınıf öğrencisiyim.Ziraat bankasının Eskişehir şubesinde staj yapmak istiyorum.ileri seviyede yabancı dilim var(ingilizce).Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • ömer paylal

  İyi günler.
  Ben Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği(ingilizce) 2.Sınıf öğrencisiyim.2014 zorunlu yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bankanızı seçmemdeki amaç kurumsal kimliğinizden faydalanarak tecrübe kazanmak ve okulda öğrendiğim teorik bilgiyi Akbank gibi global bir markada gerçek hayatla birleştirmek ve bankanıza dünyada öncü güç olma yolunda katkı sağlamaktır. Sigortam okulum tarafından ödenmekte olup 1 Temmuz – 1 Eylül tarihleri arasında staj zamanı olarak uygundur.Okul tarafından zorunlu olarak görülen staj süresi en az 1 ay olmasıyla beraber bu süre kurumunuzun kural ve ihtiyaçlarına göre sizin belirleyeceğiniz süre olabilir.

 • esma küük

  Gazi üniversitesi bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu 3. sınıf öğrencisiyim zorunlu stajımı aksaray şubenizde yapmak istiyorum.Geregini arz ederim

 • Rezzan Geriş

  Ben pamukkale universitesi ingilizce iktisat 2. Sinif ogrencisiyim yaz icin balikesir burhaniye subesinde staj yapmak istiyorum. Gereginin yapilmadini arz ederim.

 • ömer sevinc

  Pamukkale Universitesinde Sermaye piyasasi 1.sinif ogrencisiyim yaz donemi zorunlu stajimi bankanizin denizli subelerinden birinde yapmak istiyorum. Geregini arz ederim.

 • seher demir

  merhaba ben adana çukurova üniversitesinde bankacılık ve sigortacılık bölümü 2.sınıfta okumaktayım yaz stajımı sizin bankanızın Gaziantep şubesinde yapmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • Başak ÖZTÜRK

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu 1. sınıf öğrencisiyim.Yaz döneminde zorunlu stajımı bankanızın İstanbul’da Avrupa yakasında herhangi bir şubenizde yapmak istiyorum.İngilizce hazırlık okudum, bilgisayar sertifikam bulunmaktadır ayrıca diksiyon beden dili ve etkili iletişim sertifikalarım da mevcuttur.Bilgilerinize arz ederim.

 • Aykut Güldal

  Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Yaz döneminde zorunlu stajımı bankanızın Gümüşhane/Merkez Şubesinde yapmak istediğimi beyan eder gereğinin yapılmasını arz ederim.
  tel:0534 560 32 31

 • YEŞİM ESTELİK

  Adres : Aydınlı mah. Cumhuriyet cad. Yiğit sk. No:32 Tuzla/İstanbul
  Gsm : (535) 068 2351
  Ev :
  E-mail : yesimestelik@hotmail.com
  Kişisel bilgilerim:
  Uyruğum : T.C.
  Doğum Yerim : Pendik
  Doğum Tarihim : 26 / 06 / 1991
  Medeni Durumum : Bekar
  Eğitimim:
  Sakarya Üniversitesi – Sapanca Meslek Yüksek Okulu / Bankacılık Ve Sigortacılık 2.sınıf
  İlgi alanlarım:
  Bilgisayar ve Bilişim Teknolojilerini takip ederim,
  Internet ve Internet tabanlı teknolojiler ile ilgilenirim,
  Daha Önce Staj Yaptığım Banka
  GARANTİ BANKASI A.Ş / TUZLA –İÇMELER ŞUBESİ

 • Yeşim

  Ben Yesim Estelik Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksek Okulu 2.sınıf Bankacılık ve sigortacılık bölümü ögrencisiyim 24 şubat- 16 haziran tarihleri arasında zorunlu stajımı yapmam gerekiyor kendim istanbul tuzlada ikamet etmekteyim tuzla veya pendik yakınlarında sizlerinde uygun göreceği yerde staj yapmak istiyorum.tel:05350682351
  Bilgilerinize arz ederim…

 • HAKAN GÖNÜL

  Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksek Okulu BANKACILIK VE SİGORTACILIK 1. sınıf öğrencisiyim. Yaz dönemi zorunlu stajımı Kırkağaç/ MANİSA şubesinde yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • EMİNE ECE

  Celal Bayar Üniversitesi GÖRDES MESLEK YÜKSEK OKULU Maliye bölümü 2. sınıfta okumaktayım.
  2011-2012 Dönemi lise stajımı ve 2013 yaz dönemi üniversite stajımı yapı kredi bankası Manisa şubesinde yapmış bulunmaktayım.
  2. Sınıf yaz dönemi zorunlu stajımı Manisa Merkez/Mesir şubenizde yapmak İstiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir