Aile Hekimliği Maaşları 2017

aile hekimi

aile hekimi

Aile hekimliği maaşları dudak uçuklatacak cinsten diyebiliriz. Kimse net bir rakam belirtmezken bazıları 4,000 TL diyor, bir diğeri 10,000 küsur alan aile hekimi arkadaşım var diyor. Ancak bu rakamlara aldanıp hemen aile hekimi olmaya kalkmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü verilen rakamların içinden masrafları da düşmeniz gerekiyormuş..

Ülkemizde aile hekimliği 2004 yılında başlamış olup artık ayrı bir uzmanlık alanı halini almıştır. Doktorlar tıpta uzmanlık sınavına girerek aile hekimi olmaktadırlar. Devlet kurumunda çalışan bir aile hekiminin maaşı bazı uzmanlık alanlarında bulunan doktorlara göre bir hayli fazladır.

Ülkemizde aile hekimliği yeni oluşan bir süreç olduğu için doktorları aile hekimliğine özendirmek amacıyla maaşlarını dolgunlaştırmışlardır. Günümüzde bir aile hekiminin aylık maaşı 8000 Türk lirasına ulaşmaktadır. Önceleri aile hekimi olmak isteyen pratisyen doktorlar bir aylık eğitim aldıktan sonra aile hekimi olmaktadırlar.

Günümüzde aile hekimliği uzmanlık alanı olduğu için TUS adı verilen sınavla aile hekimi olunmaktadır. Aile hekimi olanların aylık maaşı 7000 ile 8000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Başka bir web sitesinde bulduğumuz bazı yorumlar sizi aydınlatır düşüncesiyle aşağıya ekliyoruz..

1. Yorum: bütün arkadaşların yorumları doğru aslında ben ase olarak çalışan bir ebeyim.Doktorum 10 küsür alıyor.dr maaşını eleştiricek olursak giderler şunlar bunlar temizlikçinin parası derken altı kalıyomudur fazla mı kalıyordur bilemem fakat hadi şöyle düşünelim ben doktorum elime 10 bin veriyorlar sizce bunun ne kadarıyla malzeme alırım mümkün olduğu kadar idareli ve az .ayrıca çalışma konusuda evet sadece oturup reçete yazıyorlar (insanlarla uğraşmayı saymazsak) ama ben kendi işimi sayayım laborayuar artı aşılar izlemler hasta muayenelerine yardım telefon ve aylık çalışmalar bunun üzerine 3 bin maaş sizce haketden kim. hep tartışma konusudur arkadaşlar

2. Yorum: ne yaptın be hocam yok 25 bin alıyoruz. ben aile hekimiyim. 7 bin alıyorum yılın ilk ayında. sonra bu giderek düşüyor vergiden dolayı ve nihayet yılın son ayında 6 bine iniyor. ama sağlık ocağının masrafları EN AZ ayda 2000-2500 tl oluyor. elimde 4500 kalıyor ayda. bir doktorun ayda 4500 kazanmasına tahammül edemiyorsanız diyecek lafım yok.

Yani bir aile hekiminin aldığı maaş 6-7-8-9-10 bin TL civarında olabiliyor.

 

Aramalar: ,

 

More Posts in Maaş Bilgileri

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir